Ogólnopolska Całodobowa Nowenna Adoracyjna

Wielka Ogólnopolska Całodobowa Nowenna Adoracyjna

Wspólnot Dzieła Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa
Króla królów i Pana panów

13 września – 26 listopada 2023 r.

Przygotowaniem do uczczenia uroczystości Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata podejmowane są w parafiach 24 – godzinne adoracje Najświętszego Sakramentu. Od 1998 roku Wspólnoty Dzieła Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa Króla królów i Pana panów podejmują w swoich parafiach ten radosny trud, aby wraz ze Wspólnotami w Polsce, upraszać łaski dla siebie, rodzin, parafii oraz wynagradzać Bożemu Sercu i Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy i zniewagi.

Nowenna rozpoczyna się w wigilię święta Podwyższenia Krzyża Świętego 13. 09. 2023 r. i trwa do 26. 11. 2023 r. tj. do uroczystości Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. W tym roku podejmujemy szczególną modlitwę za Kościół Święty, za Kapłanów, a szczególnie będziemy modlić się o Intronizację Narodową w naszej Ojczyźnie na Diecezjalnym Czuwaniu Wspólnot w Sanktuarium Błogosławionego Kardynała Wyszyńskiego w Zuzeli dnia 25.11.2023 r. Obejmujemy apostolstwem kolejne parafie, zapraszamy grupy modlitewne i całe rodziny na adorację. Całodobowe czuwanie rozpoczyna się każdego dnia nowenny o godzinie 17. 00 Mszą św., i trwa do godz. 17. 00 następnego dnia. Tegoroczny terminarz jest podany poniżej. W przypadku trudności, zmianę daty ustalamy z księdzem proboszczem parafii i animatorem diecezjalnym.

Modlimy się w intencjach:

  1. Za Kościół Święty, Biskupów, Kapłanów o liczne i święte powołania kapłańskie, misyjne i zakonne (męskie i żeńskie).
  2. Za naszą Ojczyznę, aby przyjęła Chrystusa za Króla w całym tego słowa znaczeniu, poprzez podporządkowanie się pod prawo Boże, pod prawo Jego miłości (Wyznania str. 88).
  3. O całkowite odrodzenie duchowe wszystkich Polaków, porzucenie grzechów i całkowity zwrot do Boga.
  4. W intencji wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy osobiste i społeczne: za obojętność na Miłość Boga, zniewagi, wzgardę i świętokradztwa.
  5. O pokój w Polsce i na świecie, a szczególnie na Ukrainie.
  6. O rozwój Dzieła Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa w naszych sercach, rodzinach, parafiach oraz przyspieszenie chwili Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa w Polsce.
  7. O łaskę żywej wiary dla polskiej młodzieży oraz odwagę do jej prawdziwego i osobistego wyznania.
  8. O rychłą beatyfikację Czcigodnej Sł. Bożej Rozalii Celakówny i o uznanie cudu za jej wstawiennictwem.
  9. Za wszystkich zmarłych: Bpa Stanisława Stefanka, O. Jana Mikruta, Ewę i Janusza Nosiadków, Opiekunów duchownych i świeckich oraz Członków Wspólnot Dzieła Intronizacji NSPJ, aby Bóg miłosierny przyjął ich do swojego Królestwa.
  10. O potrzebne łaski, dar wytrwałości oraz ducha apostolskiego dla członków Wspólnot podejmujących cotygodniowe adoracje Najświętszego Sakramentu w parafiach

Kalendarium na miesiąc wrzesień 2023 r.

13 na 14 września W – wa Tarchomin – św. Franciszka z Asyżu /d. warszawsko-praska

14 na 15 września Dębica – św. Ducha /d. tarnowska

14 na 15 września Wyszonki Kość – Narodzenia Najświętszej Maryi Panny / d. łomżyńska

15 na 16 września Czerwin – Trójcy Przenajświętszej /d. łomżyńska

16 na 17 września Staszów – św. Barbary /d. sandomierska

16 na 17 września Łapy – św. Jana Chrzciciela /d. łomżyńska

17 na 18 września Goworowo –Podwyższenia Krzyża Świętego/d. łomżyńska

17 na 18 września Zaczernie /d. rzeszowska

18 na 19 września Długosiodło – Wniebowzięcia d/łomżyńska

19 na 20 września Wojny Krupy –NMP Królowej Świata /d. łomżyńska

19 na 20 września Wasilków – Przemienienia Pańskiego / d. białostocka

20 na 21 września Głogów – św. Klemensa /d. zielonog.- gorzowska

21 na 22 września Legionowo – MB Fatimskiej /d. warszawsko-praska

21 na 22 września Zambrów – Trójcy Przenajświętszej /d. łomżyńska

22 na 23 września Osiek – par. św. Stanisława BM / d. sandomierska

22 na 23 września Ostrów Mazowiecka – Chrystusa Dobrego Pasterza /d. łomżyńska

22 na 23 września Nowe Miasto Lubawskie – św. Tomasza Ap. /d. toruńska

23 na 24 września Warszawa – MB Królowej Pol. Męczenników / d. warszawsko-praska

23 na 24 września Stryszów – Św. Jana z Kęt /d. krakowska

24 na 25 września Zakrzówek – św. Mikołaja / d. lubelska

25 na 26 września Jedwabne – św. Jakuba Ap. /d. łomżyńska

26 na 27 września Częstochowa – Zesłania Ducha Św. i Pawła

27 na 28 września Czyżew – św. Apostołów Piotra i Pawła / d. łomżyńska

28 na 29 września Kuklówka – MB Częstochowskiej /d. warszawska

28 na 29 września Koziki – św. Maksymiliana M. Kolbego/ d. łomżyńska

29 na 30 września Biłgoraj – św. Jerzego / zamojsko-lubaczowska

29 na 30 września Białystok – św. Maksymiliana M. Kolbego /d. białostocka

30 wrz. na 1 października Karczew – św. Wita / d. warszawsko-praska

30 wrz. na 1 października Poręba – Świętej Barbary / d. łomżyńska

30 wrz. na 1 października Jabłoń Kościelna – św. Ap. Piotra i Pawła / d. łomżyńska

Kalendarium na miesiąc październik 2023 r.

1 na 2 października Majdan Stary /d. zamojsko-lubaczowska

2 na 3 października Jaworzno – MB Nieustającej Pomocy /d. sosnowiecka

3 na 4 października Piątnica – Przemienienia Pańskiego / d. łomżyńska

3 na 4 października Białystok – Jezusa Miłosiernego /d. białostocka

4 na 5 października Lipnica – d. sandomierska

4 na 5 października Zarzecze – Matki Bożej Śnieżnej Jarocin / d. sandomierska

4 na 5 października Wizna – św. Jana Chrzciciela / d. łomżyńska

5 na 6 października Nienadówka / d. rzeszowska

5 na 6 października Małkinia – Najświętszego Serca Jezusowego /d. łomżyńska

6 na 7 października Branew / d. sandomierska

6 na 7 października Tarnobrzeg – Miłosierdzia Bożego / d. sandomierska

6 na 7 października Rumia – Wspomożenia Wiernych / d. gdańska

7 na 8 października Jabłonka Kość – św. Michała Archanioła / d. łomżyńska

8 na 9 października Pomiechówek – św. Anny /d. płocka

Tylko 8 października Lutoryż / d. rzeszowska

9 na 10 października Kuczyn – Zmartwychwstania Pańskiego / d. łomżyńska

10 na 11 października Czudec – Świętej Trójcy / d. rzeszowska

11 na 12 października N. Skoszyn= Baćkowice / d. sandomierska

12 na 13 października Łapy – św. Ap. Piotra i Pawła / d. łomżyńska

13 na 14 października Tarnobrzeg – Mokrzyszów –Nawiedzenia N M P/d. sandomierska

14 na 15 października Toruń – św. Jakuba Apostoła

14 na 15 października Czernichów – MB Częstochowskiej /d. bielsko-żywiecka

14 na 15 października Budy Głogowskie – Niepokalanego Serca NMP / d. rzeszowska

14 na 15 października Kolbuszowa – św. Br. Alberta / d. rzeszowska

15 na 16 października Zambrów – św. Józefa Rzemieślnika / d. łomżyńska

16 na 17 października Mały Płock – Znalezienia Krzyża Świętego / d. łomżyńska

17 na 18 października Radom – św. Pawła Apostoła

17 na 18 października Malawa – św. Wawrzyńca / d. rzeszowska

17 na 18 października Malawa – św. Wawrzyńca / d. rzeszowska

17 na 18 października Wysokie Mazowieckie – kaplica szpitalna /d. łomżyńska

18 na 19 października Kopki – św. Marcina Bp-a / d. sandomierska

18 na 19 października Tarnowska Wola – Najświętszego Serca Pana Jezusa /d. sandomierska

19 na 20 października Jaślany – Niepokalanego Serca Najśw. Maryi Panny /d. sandomierska

20 na 21 października Brańszczyk – św. Jana Chrzciciela /d. łomżyńska

21 na 22 października Troszyn – św. Bartłomieja / d. łomżyńska

21 na 22 października Milanówek – św. Jadwigi / d. warszawska

22 na 23 października Dąbrówka Kościelna – św. Anny / d. łomżyńska

22 na 23 października Ostrowiec Świętokrzyski – Miłosierdzia Bożego / d. sandomierska

23 na 24 października Aleksandrówka / d. sandomierska

24 na 25 października Kolno – Jezusa Chrystusa Króla / d. łomżyńska

25 na 26 października Załęże – Matki Bożej Nieustającej Pomocy / d. rzeszowska

25 na 26 października Nowy Dwór Mazow.– św. Ap. Piotra i Pawła /d. warszawsko-praska

26 na 27 października Rzeszów – Podwyższenia Krzyża Świętego

26 na 27 października Radom – Świętego Józefa

27 na 28 października Klukowo – MB Częstochowskiej /d. łomżyńska

28 na 29 października Rzeszów – Opatrzności Bożej

29 na 30 października Brodnica – św. Katarzyny Aleksandryjskiej /d. toruńska

29 na 30 października Biłgoraj – św. Jana Pawła II /d. zamojsko-lubaczowska

29 na 30 października Białystok – św. Jadwigi Królowej / d. białostocka

30 na 31 października Dąbrowa Wielka – św. Stanisława Bp /d. łomżyńska

31 października na 1 listopada

Kalendarium na miesiąc listopad 2023 r.

1 na 2 listopada

tylko 3 listopada Kolbuszowa – Wspomożenia Wiernych / d. rzeszowska

3 na 4 listopada Białystok – Zwiastowania NMP / d. białostocka

4 na 5 listopada Kostrzyn n. Odrą – MB Rokitniańskiej /d. zielon. gorzowska

5 na 6 listopada Legnica – MB Królowej Polski / d. legnicka

7 na 8 listopada Boguty – Wszystkich Świętych /d. łomżyńska

7 na 8 listopada Rzeszów – Judy Tadeusza

8 na 9 listopada Warszawa – Ofiarowania Pańskiego /d. warszawsko-praska

9 na 10 listopada Goworowo – Podwyższenia Krzyża Świętego /d. łomżyńska

10 na 11 listopada Modlin- św. Maksymiliana M. Kolbego /d. płocka

11 na 12 listopada Komorowo – św. Jozafata BM /d. łomżyńska

11 na 12 listopada Białka Tatrzańska – św. Szymona i Judy T. / d. krakowska

12 na 13 listopada Białystok – Miłosierdzia Bożego

13 na 14 listopada Rzeszów – Katedra par. Najświętszego Serca Pana Jezusa

14 na 15 listopada Dabrowa Górnicza – św. Antoniego z Padwy / d. sosnowiecka

15 na 16 listopada Wrocław – Kazanów św. Jadwigi Śląskiej /d. wrocławska

16 na 17 listopada Wałbrzych – Niepokalanego Poczęcia NMP / d. świdnicka

17 na 18 listopada Ciechanowiec – Najświętszej Maryi Panny z Fatimy /d. łomżyńska

17 na 18 listopada Łukawiec Dolny – św. Piotra i Pawła

18 na 19 listopada Toruń – Chrystusa Króla

18 na 19 listopada Szepietowo – NM Matki Miłosierdzia /d. łomżyńska

18 na 19 listopada Supraśl – Trójcy Świętej / d. białostocka

19 na 20 listopada Rzeszów Zalesie – Wniebowzięcia NMP / d. rzeszowska

19 na 20 listopada Dębica – św. Jadwigi Śląskiej / d. tarnowska

19 na 20 listopada Jasienica – św. Rocha / d. łomżyńska

20 na 21 listopada

21 na 22 listopada Trzciana – d. rzeszowska

22 na 23 listopada Nisko – Podwolina – Miłosierdzia Bożego / d. sandomierska

22 na 23 listopada Wyszków – św. Idziego/ d. łomżyńska

23 na 24 listopada Rzeszów – Chrystusa Króla

24 na 25 listopada Wszechświęte – Wszystkich Świętych / d. sandomierska

24 na 25 listopada Białebłoto – NMP Wspomożycielki Wiernych / d. łomżyńska

Tylko 24 listopada Stażów od 7.00 – 17.00 / d.rzeszowska

24 na 25 listopada Jarosław – Kolegiata Bożego Ciała / d. przemyska

25 na 26 listopada Łapy – Świętego Krzyża /d. łomżyńska

25 na 26 listopada Wysokie Mazowieckie – św. Jana Chrzciciela |d. łomżyńska

Dziękujemy serdecznie Księżom Proboszczom za umożliwienie adoracji

Najświętszego Sakramentu.

Króluj nam Chryste!

Wspólnoty Dzieła Intronizacji NSPJ

31.08.2023 r.

  • Adoracje i modlitwy

  • Rozważania

  • Homilie i kazania

  • Błogosławieństwa

  • Z życia wspólnot

  • Sympozja

  • Galeria

  • Audio

  • Wideo

Skip to content